16:15   BAŞEVIRGEN, “ÖDENEMEYEN BORÇ BÖBREK SATTıRıYOR. BÖBREĞINI SATMAK ISTEYENLERIN SAYıSı YÜZDE 5 BIN ARTTı.”   15:32   İSRA HOLDING’DEN "BIR KUŞAK BIR YOL PROJESI" GÜZERGAHıNDAKI AĞRı’YA KARMA PROJE   15:13   “MİLLETİN CÜZDANINA, PAZAR TORBASINA, KASAP POŞETİNE BAKIN“   14:10   “TÜRKIYE GENELI SEKTÖR IHRACATıNA YÜZDE 17,26 ORANıNDA DESTEK VERDIK”   13:38    “MERSIN DEVLET OPERA VE BALESI’NDEN “HURREM SULTAN” PRÖMIYERI ”   13:36   ÇİFTÇİLERİN TARIMSAL AMAÇLI SU KULLANIM HİZMET BEDELLERİ YÜZDE 50 ORANINDA DESTEKLENECEK   13:29   BÜYÜKŞEHIR MERSIN’E SU SPORLARı MERKEZI KAZANDıRıYOR   13:08   KARADUVAR MAHALLESİ SAHİLİ YENİDEN HAYAT BULUYOR   12:35   “ ÜRETICI DE AĞAÇTAKI ÜRÜNLERIN NEREDEYSE HEPSININ DOLU YÜZÜNDEN HASAR GÖRDÜĞÜN܅”   12:10      11:57   MERSIN BÜYÜKŞEHIR’IN İTFAIYE ERI ALıMıNDA UYGULAMALı SıNAV BAŞLADı   11:39   AK PARTI MILLETVEKILI ADAYı MENIZ: "TÜRKIYE YÜZYıLı İÇIN DURMAK YOK YOLA DEVAM"   11:31   HADISE DEPREMDE EBEVEYN KAYBı YAŞAYAN ÇOCUKLAR İÇIN 5 MAYıS’TA VOLKSWAGEN ARENA SAHNESI’NDE   11:12   ET VE SÜT KURUMU TRABZON ET KOMBİNASI İLE AKOLUK İÇME SUYU ARITMA TESİSİ HİZMETE AÇILDI   10:55   BÜYÜKŞEHIR, ÖĞRENCILERIN MESLEK SEÇIMINDE DE YANıNDA   10:46   “21 YıLDıR TÜRKIYE’YI, GENÇLERIMIZLE BIRLIKTE GENÇLERIMIZIN GELECEĞI IÇIN HAZıRLıYORUZ”   10:33   CHP GENEL BAŞKANı VE MILLET İTTIFAKı CUMHURBAŞKANı ADAYı KEMAL KıLıÇDAROĞLU: “835.000 KIŞI DOĞRUDAN İSTIHDAM EDILECEK”   10:28   SEÇER : “ BU SENE INŞALLAH BAHAR GELECEK”    10:26   MAHALLE MUTFAKLARı YENIDEN MERSINLILERIN HIZMETINDE…   10:18   NURDAĞı’NDA DEPREMZEDELERIN İHTIYAÇ DUYDUĞU KONTEYNERLERIN YÜZDE 85’I KURULDU  
 
     
 
 

Şirketler dijital dönüşüm ile verimliliklerinin artacağını öngörüyor


Avrupalı şirketler dijital dönüşüm projelerinin verimliliklerini ortalama yüzde 38 artırmasını ve yatırımların geri dönüşünü de (ROI) 5 yıldan kısa bir süre içinde tamamlamayı hedefliyor.

 

Tarih : 1 Nisan 2023 Cumartesi 06:53

Yapılan yeni araştırma, şirketlerin verimliliklerini teknolojiyle artırabileceklerini düşündüğünü, ancak dijital dönüşüm projelerini tamamlamak için büyük bilgi ve beceri engelleriyle karşı karşıya kaldıklarını gösteriyor. Üst düzey karar vericiler, Avrupalı şirketlerin teknolojik dijital dönüşüm projelerinin sadece 3 yıl içinde verimliliklerini ortalama yüzde 38 artırmasını ve yatırımlarının geri dönüşünü de (ROI) 5 yıldan kısa bir süre içinde tamamlamasını istiyor. Ancak şu ana kadar şirketlerin ortalama sadece yüzde 15'i dijital dönüşüm projelerini tamamladı.
 
Ankete katılanların neredeyse yüzde 40'ı dijital dönüşüm söz konusu olduğunda şirketlerinin, rakiplerinin gerisinde kaldığını düşünüyor. Dijital dönüşüm teknolojilerinin uygulanmasının önündeki başlıca engeller ise şirket içindeki bilgi eksikliği (yüzde 35), şirket içindeki BT personelinin kaynak ve beceri eksikliği (yüzde 32), mevcut BT altyapısıyla birlikte çalışabilirlik konusundaki endişeler (yüzde 30) ve harici uzman BT desteği veya uzman sağlayıcıların farkındalık eksikliği (yüzde 30) olarak sıralanıyor.
 
Panasonic Connect Avrupa Pazarlama Direktörü Jan Kaempfer konuyla ilgili şunları söylüyor: "Bu araştırma, Avrupalı şirketlerin en yeni teknoloji çözümlerinin iş operasyonlarını dönüştürebileceğini ve verimlilikte büyük adımlar atmalarına yardımcı olabileceğini anladığını gösteriyor, ancak birçoğu için hala üstesinden gelinmesi gereken belirgin engeller var.
 
Şirketler, bünyelerinde uzmanlık ve kaynak alanlarında eksiklikler yaşıyor ve planlarını uygulamak için ihtiyaç duydukları dış uzman desteğini bulmakta da zorlanıyor. Panasonic Connect Europe, bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce bu ihtiyaçları gidermek için kuruldu. Bu yapının kurulma nedeni tam olarak B2B şirketlerin dijital dönüşüm zorluklarını gidermesine yardımcı olmak için teknoloji donanımını, yazılım çözümlerini ve hizmet uzmanlığını bir araya getirmekti."
 
Bağımsız araştırma şirketi Opinion Matters tarafından yürütülen ve Panasonic Connect Europe tarafından yaptırılan anket, İngiltere, Fransa ve Almanya'da iş dünyasında dijital dönüşümden sorumlu 300 üst düzey karar vericiyi sorguladı.
 
Breaking Down the Barriers to Digital Transformation çalışmasının yönetici özetini indirmek için şu adresi ziyaret edin.


Paylaş :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 

 
 

 
 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinradyoklas.com © Copyright 2019-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA