16:15   BAŞEVIRGEN, “ÖDENEMEYEN BORÇ BÖBREK SATTıRıYOR. BÖBREĞINI SATMAK ISTEYENLERIN SAYıSı YÜZDE 5 BIN ARTTı.”   15:32   İSRA HOLDING’DEN "BIR KUŞAK BIR YOL PROJESI" GÜZERGAHıNDAKI AĞRı’YA KARMA PROJE   15:13   “MİLLETİN CÜZDANINA, PAZAR TORBASINA, KASAP POŞETİNE BAKIN“   14:10   “TÜRKIYE GENELI SEKTÖR IHRACATıNA YÜZDE 17,26 ORANıNDA DESTEK VERDIK”   13:38    “MERSIN DEVLET OPERA VE BALESI’NDEN “HURREM SULTAN” PRÖMIYERI ”   13:36   ÇİFTÇİLERİN TARIMSAL AMAÇLI SU KULLANIM HİZMET BEDELLERİ YÜZDE 50 ORANINDA DESTEKLENECEK   13:29   BÜYÜKŞEHIR MERSIN’E SU SPORLARı MERKEZI KAZANDıRıYOR   13:08   KARADUVAR MAHALLESİ SAHİLİ YENİDEN HAYAT BULUYOR   12:35   “ ÜRETICI DE AĞAÇTAKI ÜRÜNLERIN NEREDEYSE HEPSININ DOLU YÜZÜNDEN HASAR GÖRDÜĞÜN܅”   12:10      11:57   MERSIN BÜYÜKŞEHIR’IN İTFAIYE ERI ALıMıNDA UYGULAMALı SıNAV BAŞLADı   11:39   AK PARTI MILLETVEKILI ADAYı MENIZ: "TÜRKIYE YÜZYıLı İÇIN DURMAK YOK YOLA DEVAM"   11:31   HADISE DEPREMDE EBEVEYN KAYBı YAŞAYAN ÇOCUKLAR İÇIN 5 MAYıS’TA VOLKSWAGEN ARENA SAHNESI’NDE   11:12   ET VE SÜT KURUMU TRABZON ET KOMBİNASI İLE AKOLUK İÇME SUYU ARITMA TESİSİ HİZMETE AÇILDI   10:55   BÜYÜKŞEHIR, ÖĞRENCILERIN MESLEK SEÇIMINDE DE YANıNDA   10:46   “21 YıLDıR TÜRKIYE’YI, GENÇLERIMIZLE BIRLIKTE GENÇLERIMIZIN GELECEĞI IÇIN HAZıRLıYORUZ”   10:33   CHP GENEL BAŞKANı VE MILLET İTTIFAKı CUMHURBAŞKANı ADAYı KEMAL KıLıÇDAROĞLU: “835.000 KIŞI DOĞRUDAN İSTIHDAM EDILECEK”   10:28   SEÇER : “ BU SENE INŞALLAH BAHAR GELECEK”    10:26   MAHALLE MUTFAKLARı YENIDEN MERSINLILERIN HIZMETINDE…   10:18   NURDAĞı’NDA DEPREMZEDELERIN İHTIYAÇ DUYDUĞU KONTEYNERLERIN YÜZDE 85’I KURULDU  
 
     
 
 

“Çocuklarımız İçin Tek Yürek Projemizle Depremden Etkilenen Çocuklarımıza Destek Oluyoruz.“


Mersin Üniversitesi’nden yapılan açıklama şöyle:

 

Tarih : 31 Mart 2023 Cuma 11:25

Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası tüm imkanlarınıdepremzede vatandaşlarımız için seferber eden Üniversitemiz, depremin en çok etkilediği çocuklarımız için de hayata geçirdiği “Çocuklarımız İçin Tek Yürek” isimli proje ile çocuklarımızın yanında olmaya devam ediyor.

Üniversitemiz Dış İlişkiler ve Projeler Koordinatörlüğü ile Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde hayata geçirilen projede, depremden etkilenen ve eğitimlerini Üniversitemize ait binalarda sürdüren ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimize bilim, sanat, spor, tamamlayıcı eğitim ve rehabilitasyon programları düzenleniyor.

Üniversitemiz, Çiftlikköy Kampüsümüz içerisinde yer alan Kredi ve Yurtlar Kurumu’na ait yurtlarda kalan 06-18 yaş aralığında yaklaşık 400 kadar çocuk ve gencimize; Girişim Limanı, Gençlik Akademisi ve Spor Bilimleri Fakültemiz içerisinde yer alan alanlarda Çocuk Kütüphanesi, Bilim ve Doğa Laboratuvarı, Etkili Sunum ve Hikâye Anlatımı Atölyesi, Matematik ve STEM Laboratuvarı, Maker Atölyesi, Bale, Dans / Yoga Eğitimleri, Scratch Kodlama Laboratuvarı, Görsel Sanatlar, Mobil Fotoğrafçılık, Santraç, Yabancı Dil Atölyesi, Robotik Kodlama Laboratuvarı, Müzik Atölyesi ve spor salonlarımızda alanlarında uzman akademisyenler ve gönüllülerimiz tarafından eğitimler veriliyor.

 

Rektörümüz Prof. Dr. Erol Yaşar da, 29 Mart Çarşamba günü proje kapsamında hazırlanan atölye ve laboratuvarları yerinde ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı ve çocuklarımız ile özel olarak ilgilendi.

 

“Çocuklarımız İçin Tek Yürek Projesi, Üniversiteler Tarafından Depremzede Çocuklarımız İçin Hazırlanan En Kapsamlı Projelerden Birisi”

Üniversitemizin depremden etkilenen vatandaşlarımız için var gücüyle çalıştığını ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Erol Yaşar, “Yaşadığımız deprem felaketi sonrası, Mersin Üniversitesi olarak bütün imkanlarımızı depremzedelerimiz için seferber ettik ve ediyoruz. Psikososyal destekler, ayni ve maddi yardımlar, barınma ve gıda ihtiyaçlarının giderilmesi gibi pek çok konuda Üniversitemiz depremzedelerimizin yanında olmaya devam ediyor. Mersin, deprem sonrası bölgeden yoğun göç alan bir ilimiz ve biz de şehrimizin en büyük üniversitesi olarak depremzedelerimizin her ihtiyaçlarında yanlarında olacağız. İnşallah, yaralarımızın sarılmasıyla birlikte ülke olarak, üniversite olarak yolumuza daha güzel bir şekilde ilerlemek istiyoruz.” dedi.

Depremden en çok etkilenenlerin başında ise çocuklarımızın geldiğini belirten Prof. Dr. Yaşar, “Tabii, depremden en çok etkilenenler ise çocuklarımız ve onlara çok değer veriyoruz. Bizler de Mersin Üniversitesi olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle iş birliği içerisinde ilk ve ortaokul ile lise öğrencilerimizin eğitimleri için uygun olan binalarımızı açtık. Üniversite olarak KYK yurtlarında kalan 400’e yakın 06-18 yaş arası çocuk ve gençlerimiz için tüm psikososyal destek ve tamamlayıcı eğitim faaliyetlerini içerisinde barındıran “Çocuklarımız İçin Tek Yürek” projesini hayata geçirdik. Proje kapsamında kampüsümüz içerisinde yer alan Gençlik Akademisi, Girişim Limanı ve spor salonlarımız çocuklarımızın kullanımına açıldı. Projemiz için personel ve öğrencilerimizden oluşan 300 kişilik bir gönüllü ekibine de sahibiz. Bu gönüllülerimize uzmanlarımız tarafından eğitimler de verildi.” dedi.

Projenin, depremden etkilenen çocuklarımızın için üniversiteler tarafından hayata geçirilen en kapsamlı projelerden birisi olduğunu belirten Rektörümüz Prof. Dr. Erol Yaşar, “Çocuklarımızı, eğitimlerini gördükleri ve Üniversitemiz içerisinde yer alan okullardan, ilgili merkezlere veya spor salonlarına araçlarımızla transfer ediyoruz. Gerçekleştirilen programlar sonunda da ikamet ettikleri yurtlarına güvenli bir şekilde bırakıyoruz. Bu, gerçekten çok kapsamlı ve büyük bir proje. Bu vesileyle, projenin hayata geçirilmesinde emeği olan herkese ve gönüllülerimize teşekkür ediyorum. Üniversitemiz, depremzedelerimizin ve çocuklarımızın her zaman yanında olmaya devam edecek.” şeklinde konuştu.


Paylaş :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 

 
 

 
 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinradyoklas.com © Copyright 2019-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA