18:13   DOĞU AKDENIZ’DE BEKLENEN KUVVETLI YAĞıŞ VE KUVVETLI FıRTıNAYA DIKKAT   18:13   ÖZCAN PURÇU: “DEPREMZEDE ÖĞRETMENLERE EK NAKIL SÜRESI TANıNSıN!”   16:12   MERSIN BÜYÜKŞEHIR 4. KANALIZE KAVŞAĞı AÇTı   16:11   AKDENİZ BELEDİYESİ, BORÇLARI YAPILANDIRMAYA BAŞLADI   16:10   DEPREMZEDELER HALK EĞİTİMİ MERKEZLERİNDE ÜRETTİKÇE HAYATA BAĞLANIYOR   16:09   “DOĞADA ATıK YOKTUR”    16:07   ZIRAI METEOROLOJIK UYARı: DON!.   15:18   AK PARTI’LI YıLMAZ: AKDENIZ SAHIL YOLUNDA 3 TÜNEL VE 2 VIYADÜĞÜ NISAN AYı IÇINDE TRAFIĞE AÇACAĞıZ   15:14   DEVA PARTISI’NDEN ‘6284’ AÇıKLAMASı: ‘SIYASI REHINE OLMAYı KABUL ETMEYEN KADıN VE ERKEKLER BU VEBALIN ALTıNDA KALMAYACAK   15:12   GAMZE AKKUŞ İLGEZDI: HAYAT KURTARMAK MOLOZLARı KALDıRMAKTAN İBARET DEĞIL!   15:08   JANDARMADAN TARIHI ESER OPERASYONU   14:39   ADANA’DA "KÖKÜNÜ KURUTMA OPERASYONU"NDA 77 ZANLı ADLIYEDE   14:04   KAHRAMANMARAŞ’TA BINA YıKıM VE ENKAZ KALDıRMA ÇALıŞMALARı 13 MAHALLEDE DEVAM EDECEK   13:04   HADISE DEPREMDE EBEVEYN KAYBı YAŞAYAN ÇOCUKLAR İÇIN 5 MAYıS’TA VOLKSWAGEN ARENA SAHNESI’NDE   13:02   MERSIN’DE FIDAN DAĞıTıMı   13:01   INDEX GRUP, BIR HAFTADA ÜÇ ÖDÜL KAZANDı   13:00   İFTAR VE SAHURDA NASıL BESLENMEK GEREKIR?   12:58   CHP TEK YÜREK KAMPANYASI İÇİN ARAŞTIRMA ÖNERGESİ VERDİ    12:57   DEPREM BÖLGELERİNİ GEZEREK ÇOCUKLARA MORAL ETKİNLİKLERİ DÜZENLEDİ.   12:54   “DEPREMZEDE ÖĞRETMENLERE ÇIFTE YıKıM!“  
 
     
 
 

"HAYAT BOYU ÖĞRENME KURUMLARI YILLIK DEĞERLENDİRME TOPLANTISI"


Mersin il milli eğitim Müdürlüğü’nün yaptığı yazılı açıklama şöyle:

 

Tarih : 31 Ocak 2023 Salı 15:13

"Hayat Boyu Öğrenme Kurumları Yıllık Değerlendirme Toplantısı" İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adem KOCA başkanlığında, Suphi Öner Öğretmenevi' nde gerçekleştirildi.
       
       Hayat Boyu Öğrenme Biriminden sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Mikail EREN ve ilimiz genelinde 13 ilçemizde yer alan 14 hayat boyu öğrenme kurumumuzun yöneticilerinin yer aldığı toplantıda 2022 yılında yapılan çalışmalar değerlendirilerek 2023 yılı plan ve hedefleri görüşüldü.

       İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Adem KOCA, " Hayat boyu öğrenme, her yaştan ve eğitim düzeyinden vatandaşımızla buluştuğumuz, istihdam alanları yarattığımız, dışa açıldığımız bir birimdir. Mersin'de hayat boyu öğrenme ailesi olarak birçok projeyi hayata geçirdik. Öncelikle il genelinde Mersin Hayat Boyu Öğrenme Ailesi olarak kurumlarımızda yürüttüğümüz özverili çalışmalar neticesinde 2022 yılı için belirlenmiş 500.000 kursiyer sayısını 31.12.2022 itibariyle 525.000 kursiyer sayısıyla tamamladık. Aile içi iletişimi daha da güçlendirmek için 2022 yılında 47.071 ailemize ve ilimiz genelinde 748 muhtarımıza Aile Okulu Eğitimleri verdik. Aile Okulu Projesi kapsamında velilerimize yönelik farklı etkinlik ve buluşmalarımız devam ediyor. Yine bir ilki gerçekleştireceğimiz velilerimizle ve katılım sağlayacak tüm vatandaşımızla Aile Okulu Sineması buluşmasını gerçekleştireceğiz. İl genelinde 108 köy yaşam merkezi kurarak, bunların tamamında halk eğitimi kurslarımızı açtık. Köy yaşam merkezlerimiz kurslarımız sayesinde yediden yetmişe her yaştan vatandaşımıza ulaşarak, adeta köylerimizin  kalbi oldu. Tüm  halk eğitimi merkezlerimizde kursiyerlerimizle, meslektaşlarımızla yürüttüğümüz keyifli çalışmalarla Türk Sanat Müziği konserlerimizi tamamladık. Sıfır atık kütüphanelerimizi oluşturarak tüm hayat boyu öğrenme kurumlarımızda vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Binlerce kursumuzla vatandaşlarımızın hizmetindeyiz. Şunu bir kez daha ifade etmek isterim ki vatandaşlarımızın isteyip de bizim açamayacağımız bir kursumuz yok. Yeter ki vatandaşlarımız bizlere ulaşsınlar, talep ve önerilerini paylaşsınlar. Bu çalışmalarda emeği geçen tüm meslektaşlarıma en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum. Eminim ki büyük bir aile olarak bizler evlatlarımız ve tüm vatandaşlarımız için daha çok büyük işler yapacağız." dedi.


Paylaş :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 

 
 

 
 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinradyoklas.com © Copyright 2019-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA