15:16   PANASONIC, KAPSAMLı DOKUNMATIK EKRAN SERISINI SıNıFıNıN EN IYISI EQ2-PCAP SERISI ILE GENIŞLETIYOR   15:15   DUYGU KUTLU ’ÖLEM BEN’   15:13    "HAYAT BOYU ÖĞRENME KURUMLARI YILLIK DEĞERLENDİRME TOPLANTISI"   14:29   KORUMA ALTıNDAKI ÇOCUKLAR IÇIN 6 KURULUŞ HIZMETE GIRIYOR   13:55   KARGıPıNARı MAHALLESI’NE HIZMET YAĞMURU   13:43   “EYT, EPT OLDU. BANKALARDAN KREDI ÇEKENLER NE OLACAK?“   13:28   TİCARET MAGAZİNDEN UZAKLAŞTIRDI   13:24   HALK KART’ıN OCAK AYı TUTARLARı HESAPLARA YATıRıLDı   13:23    YARıYıL TATILINDE TARSUS DOĞA PARKı’NA YOĞUN İLGI   13:22   BASıN BÜLTENI: MEDCEM ÇIMENTO, SÜRDÜRÜLEBILIRLIK RAPORU’NDA YEŞIL DÖNÜŞÜM PROJELERINI AKTARDı   13:20   MERSİN BAROSU, 6 YAŞINDAKİ ÇOCUĞA İSTİSMAR DAVASINA KATILDI   13:20   BAŞKAN GÜLTAK’TAN 52 ORDUSPOR MAÇINA DAVET   13:18   AYHAN BARUT, ’VATANDAŞLıK’ VURGUNUNU MECLIS GÜNDEMINE TAŞıDı   11:26   BOZDAĞ: CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN 14 MAYIS’TAKİ ADAYLIĞI ANAYASAL HAKKIDIR   11:05   “ KADıN EMEĞI VE DIRENIŞLER”    10:02   TTB MERKEZ KONSEYI BAŞKANı DR. ŞEBNEM KORUR FINCANCı’DAN HEKIMLERE MEKTUP: PENCEREYI AÇ!   09:53   “TÜRKİYE’NİN İLK YERLİ VE MİLLİ ASANSÖR FABRİKASINI MİLLETİMİZİN HİZMETİNE SUNUYORUZ”   09:35   İBRAHIM ÇANAKCı: “ENFLASYONU 2 YıL İÇINDE TEK HANEYE İNDIRECEĞIZ, HAYAT PAHALıLıĞıNı SONLANDıRACAĞıZ”   09:27   ÜMIT ÖZLALE: “BÜTÜN ULUSLARARASı SÖZLEŞMELERE GERI DÖNECEĞIZ, BILIYORUZ KI İSTANBUL SÖZLEŞMESI YAŞATıR”   09:08   CHP GENEL BAŞKANı KEMAL KıLıÇDAROĞLU: EVLERDE KULLANıLAN DOĞALGAZıN BIRIM FİYATıNı HEMEN İNDIRIN  
 
     
 
 

Gökçel’den Zeynep Gül Yılmaz’a Cevap


AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz Soylu’yu referans alarak TBMM Genel Kurulunda Mersin BŞB’de teröristler işe alınıyor şeklinde bir konuşma yaptı. Milletvekilimiz Cengiz Gökçel kürsüden bu iftiraya cevap verdi.

 

Tarih : 30 Kasım 2022 Çarşamba 08:26

TBMM Genel Kurulunda AKP’li ve CHP’li milletvekilleri arasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun belediyelerde terör örgütleri ile irtibatlı personeller olduğu iddiası yeniden güdneme geldi. AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz; “CHP'li Mersin Büyükşehir Belediyesinin İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'nun yaptığı açıklamayla terör örgütü destekçilerine açıldığı bir kez daha görülmüştür” dedi.

İddialarının ardından, “CHP'nin hem Mersin'imiz hem de ülkemiz için bir millî güvenlik sorunu olduğu gerçeğini bir kez daha tescil etmiştir” diyen AKP’li Yılmaz MerisnBüyükşehir Belediyesi’nde terör örgütü ile irtibatlı personeller olduğunu iddia etti. 

AKP’li Yılmaz’ın iddialarına cevap veren CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, “Çalışanların belediyeye ya da herhangi bir kuruma işe alınmasıyla ilgili öncelikle bir arşiv araştırması yapılıyor, güvenlik soruşturması yapılıyor, adliyelerden adli sicil kaydı alınıyor; arşiv ve güvenlik soruşturması da valilikler kanalıyla, ilgili valilikler vasıtasıyla yapılıyor. Adliyeden, savcılıklardan adli sicil kaydı alıyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi ve bütün büyükşehir belediyeleri bu şekilde çalıştıracaklarını raporu aldıktan sonra işe başlatıyor” dedi.

Büyükşehir Belediyelerine baskı yapmak için belediye personellerine  gözaltı yapıldığının altını çizen CHP’li Gökçel, “Size şu örneği vereyim: Otobüs işletmesinde şoför olarak çalıştırılmak üzere A.Ş. isimli bir bayan arkadaşımız işe girmek için müracaat ediyor. Belediyemiz 21 Eylülde arşiv araştırması ve güvenlik soruşturması için Mersin Valiliğine yazı yazıyor. Bu soruşturma neticesinde o tarihten sonra A.Ş.'nin herhangi bir terör örgütüyle bağı, iltisakı, ilgisi olmadığı yönünde rapor geliyor. Dolayısıyla, Mersin Büyükşehir Belediyesi A.Ş.'yi işe alıyor, sonra bir terör soruşturması kapsamında A.Ş.'yi gözaltına alıyorlar. A.Ş.'ninmahkeme sonucunda A.Ş.'nin hiçbir suç örgütüyle ilişkisi, terör örgütüyle ilişkisi olmadığı anlaşılıyor ve A.Ş. beraat ediyor. Yani burada kumpasçı bir Bakanın ve Bakanlığın baskısı var, bütün CHP'li belediyeleri bu anlamda suçlamak için bunu yapıyorlar” diye tepki gösterdi.


Paylaş :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 

 
 

 
 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinradyoklas.com © Copyright 2019-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA