16:36   KIRSAL KALKINMADA DESTEKLER ARTIRILDI, AKILLI TARIM UYGULAMALARINDA SULAMA İLE GÜBRELEMENİN BİRLİKTE KULLANILDIĞI ÇÖZÜMLER DESTEK KAPSAMINA ALINDI   15:40   “SAĞLıK BILIMLERI ÜNIVERSITESI’NIN OBJEKTIF BILIMSEL KRITERLERDEN UZAK VE KENDI İÇINDE ÇELIŞKILI 553 KADRO İLANı AÇıKLAMASıNA YINE İTIRAZ EDIYORUZ“   15:34   “EN ÇEVRE DOSTU AKDENİZ KENTİNİ SEÇİYORUZ“   15:01   “MECLIS, İFLASA SÜRÜKLENEN SGK’YA SEYIRCI KALAMAZ. KÖTÜ YÖNETIM, YOLSUZLUKLAR ARAŞTıRıLMALı.“   14:23   ÇEVRESEL GÜRÜLTÜ KONTROL YÖNETMELİĞİ RESMÎ GAZETEDE YAYIMLANDI   14:01   ADIYAMAN’IN İL OLUŞUNUN68’İNCİ YIL DÖNÜMÜNÜ TBMM KÜRSÜSÜNDEN KUTLADI   13:22   LALE KARABıYıK’TAN BAKAN ÖZER’E ‘KIŞIYE ÖZEL İLAN’ SORUSU!   12:38   AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI KONUSUNDA BİLİNÇLENDİRME …   12:33   AKDENİZDE KAÇAK YAPILARLA MÜCADELE …   12:20   ROCHE VE TAKD (TÜRK AKCIĞER KANSERI DERNEĞI), AKCIĞER KANSERIYLE MÜCADELEDE YENI HIKAYELER YAZMAYA DAVET EDIYOR   11:40   VELI AĞBABA’DAN SÖZLEŞMELI ÇALıŞANLARA KADRO AÇıKLAMASı   11:21   AK PARTI’LI YıLMAZ: MERSIN BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESININ, TERÖR ÖRGÜTÜ DESTEKÇILERINE AÇıLDıĞı BIR KEZ DAHA GÖRÜLMÜŞTÜR   11:18   TARıM İŞÇILERININ SABAH ÇORBASı BÜYÜKŞEHIR’DEN   11:08   “VATANDAŞ İLACA ULAŞAMIYOR“   10:18   MECLIS ÜYELERINDEN MERSIN METROSU’NU INCELEDI    09:29   BAKAN ÖZER, BAKANLIK BÜROKRATLARI VE 81 İLİN MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLERİYLE DİYARBAKIR’DA BİR ARAYA GELDİ   08:29   DIYARBAKıR’DA TERÖRÜN FINANS KAYNAĞı KURUTULUYOR   08:27   MHP’Lİ OLCAY KILAVUZ “ HEM İNSAN HEM DE HAYVANLARIN SAĞLIĞI VE YAŞAMA HAKKI DOĞRULTUSUNDA SOKAK KÖPEKLERİ SORUNU MUTLAK ÇÖZÜME KAVUŞTURULMALIDIR”   08:26   GÖKÇEL’DEN ZEYNEP GÜL YıLMAZ’A CEVAP   08:23   BAŞKAN TARHAN, ENGELLILERI MUTLU YAŞAM KÖYÜNDE KAHVALTıDA BULUŞTURDU  
 
     
 
 

ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi yeni sezona hazır


Bu sezon 4 kupa hedefiyle yola çıkan Çukurova Basketbol Kulübü( ÇBK) Mersin Yenişehir Belediyesinin 2022-2023 sezonu lansmanı yapıldı. Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’in ev sahipliğinde gerçekleşen lansmana Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan da katıldı.

 

Tarih : 6 Ekim 2022 Perşembe 10:53

Geçtiğimiz yıl Yenişehir Belediyesinin ev sahipliğinde Mersin’de gerçekleşen Kadınlar Türkiye Kupası’nı kazanan, Kadınlar Avrupa Kupası’nda final four, Süper Lig’de ise final oynayarak büyük bir başarıya imza atan ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi, yeni sezona mücadele edeceği 4 kupadaşampiyonluk parolasıyla hazırlanıyor. Bu sezon kadın basketbolunun kulüpler bazında Avrupa’nın en büyük organizasyonu olan EuroLeague’de de mücadele edecek Mersin temsilcisi, kupayı Türkiye’ye getirerek tarih yazmak istiyor. 

Şampiyonluklar yolunda Mersin’in desteğini de arkasına almak isteyen ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi yeni sezon lansmanını gerçekleştirdi. Lansmana Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik, Vali Yardımcıları Alp Eren Yılmaz ve İbrahim Küçük, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Oğuz Bavbek, Yenişehir Kaymakamı Nevzat Şengök, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, TRT Çukurova Bölge Müdürü Sebahattin Kahraman, Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, ASKF Başkanı Mithat Ertaş, ÇBK Başkanı Serdar Çevirgen, Asbaşkan Ali Adalıoğlu, Mersin Gazeteciler Cemiyeti (MGC) Başkanı Kaya Tepe, Mersin İnternet Gazetecileri Derneği (MEİGDER) Başkanı Vahap Şehitoğlu, Yenişehir Belediye Meclis Üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda iş insanı katıldı. 

Lansmanın açılışında konuşan Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesinin tesislerinden övgüyle söz etti. Konuşmasında Yenişehir Belediyesinin desteklerine dikkat çeken Vali Pehlivan, Kısa süre içerisinde hem tesisleşme anlamında hem de liglerdeki başarısı anlamında çok mesafeler kat etmiş bir takımı konuşuyoruz. Bugün yeni bir başlangıcın, yeni bir sezonun arifesindeyiz. Görüyoruz ki, ekrana yansıtılan başlıktan da anlaşılacağı üzere hedef belli, şampiyonluk. Gençlik Spor Bakanlığımızın destekleri ile İlimizde tesis sayısı şu anda 87’ye ulaşmış durumda. Her branşta spor yapılabilen tesislerimiz var. Bu tesisler sporcular, sporseverler tarafından kullanıldığı, faydalanıldığı ölçüde çok daha kıymetli hale gelir. İşte bu, devletimiz tarafından yapılan tesislere ilave olarak Yenişehir Belediyesinin destekleriyle, kulüp başkanı Serdar kardeşimizin atmış olduğu adımlarla ilimize kazandırılan, basketbola kazandırılan ve özgün mimarisi, ergonomik dizaynı ile gerçekten takdire değer, Çukurova Basketbol Takımının tesisleri de var.dedi. 

Vali Pehlivan “Kulübün gelişim sürecindeki desteklerinden dolayı Abdullah başkanı ve Serdar başkanı kutluyorum.

Sezon boyunca takımın yanında olacaklarını kaydeden Vali Ali Hamza Pehlivan Türkiye Kupasını almaları büyük bir başarı. Avrupa’da final four’a kalmak, belki nihai netice geçen yıl elde edilemedi ama o da büyük bir başarı. Öncelikle bu başarılarından dolayı tebrik ediyorum. U16 takımını da Türkiye Şampiyonu olma başarısından dolayı da tebrik ediyorum. Özellikle de altyapıya verilen önemden dolayı da ayrıca tebrik ediyorum. Profesyonel takımlar ulusal düzeyde hatta uluslararası düzeyde en iyi oyuncuyu, en iyi teknik direktörü getirme konusunda bir çaba içerisinde olabilirler. Bununla birlikte öz kaynak dediğimiz, tabandan beslenme anlamında hem yeni yeteneklerin keşfedilmesi, gençlerin önünün açılması, bu anlamda yeteneklerini sergileyecekleri fırsatlar oluşturulması, hem de takıma bir omurga kazandırılması bağlamında altyapı çok önemli. Bunu da yine kulübümüz başarıyla yapıyor. Gençlik Spor İl Müdürlüğümüze ait Servet Tazegül Spor salonunu ziyaret ettiğimde yine birkaç ay önce orada minik çocukları görünce çok mutlu oldum ve sordum. Dediler ki biz Çukurova Basketbol takımının alt yapısında kurslar alıyoruz. Kendimizi bu konuda bir gün inşallah o takımda yer alacak şekilde yetiştirmeye çalışıyoruz dediler. Çocukların buheyecanından mutluluk duydum.  Kulübün gelişim sürecindeki desteklerinden dolayı Abdullah başkanı ve Serdar başkanı kutluyorum. Serdar kardeşimiz, bu sene hiç unutamayacağınız maçlar izleteceğiz, çünkü takım çokgüçlü, çok iyi de hazırlanıyor’ dedi. Bunun sözünü aldık. Biz de ailece inşallah maçlara zaman ayırıp gideceğiz. Mersinli hemşerilerimizle birlikte maçlarda takımımızın yanında olacağız. Bu sene futbol takımlarımız da güzel başlangıçlar yaptı. Tarsus İdman Yurdu ikinci ligde, Mersin İdman Yurdu, üçüncü ligde mücadele ediyor.”şeklinde konuştu. 

 

Başkan Özyiğit, “Bu sezon hedefimiz daha da büyük”

Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit ise ÇBK’nın Mersin’in desteğine ihtiyaç duyduğunu ifade ederek şunları söyledi: “Geçtiğimiz yıl önemli başarılara imza atan teknik ekibimize, oyuncularımıza, yönetimimize ve desteğini esirgemeyen tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum.  Bu 5 yıl gibi kısa süre önce kurulan ve özellikle bir Anadolu takımı için büyük bir başarı. Ancak bu sezon hedefimiz daha da büyük. Kadın basketbolunun kulüpler bazında Avrupa’nın en büyük organizasyonu olan EuroLeague’de mücadele edeceğiz. Dünya çapında isimleri transfer ettik, tarih yazmak istiyoruz. Mersin’in en büyük spor organizasyonu olan ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi, kısa sürede Türkiye’nin de en büyük basketbol organizasyonlarından biri haline de geldi.  ÇBK’ninbüyümesi, başarılar elde etmesi Mersin’imize her alanda katkı sunmaya devam edecek.  Ancak kurulduğu günden bu yana her geçen gün büyüyen ÇBK’nın da Mersin’in desteğine ihtiyacı var.” 

“Bu yıl Mersin’e 4 kupa getirmek için önümüzde hiçbir engel yok.”

Çukurova Basketbol sadece profesyonel bir basketbol takımı değil, aynı zamanda çocuklarımıza büyük imkânlarsunan bir basketbol okuludur.” ifadelerini kullanan Başkan Özyiğit, konuşmasının devamında şöyle konuştu: “Tüm yaş kategorilerinde milli takımlara oyuncu gönderen tek kulüp ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesidir.  Bunun ne kadar değerli olduğunu göz ardı edemeyiz.  Yani geleceğin yıldızları Mersin’de, Yenişehir’de yetişiyor. Geçtiğimiz sezon U16 basketbol takımımızla da Türkiye Şampiyonu olduk. Bu da en büyük göstergesi.  Tüm imkanlarımızlaçocuklarımızın yanındayız, onların başarısı bizim geleceğe umutla bakmamızı sağlayacak.  Dolayısıyla hep birlikte bu kulübe sahip çıkmamız gerekiyor.  Bu yıl Mersin’e 4 kupa getirmek için önümüzde hiçbir engel yok.  İhtiyacımız olan tek şey birliktelik ve dayanışma.  Sizlerin de bu anlamda desteğinizi esirgemeyeceğinize yürekten inanıyorum. Bugün buraya gelen herkes, Mersin’in bir değeri haline gelen ÇBK için sorumluluk duymakta, Mersin’e sahip çıkma noktasında hareket etmektedir. Desteğiniz için her birinize şimdiden teşekkür ediyor, ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi kadın basketbol takımımıza şampiyonluklar diliyorum.”

ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi A takımı oyuncuları ise şu şekilde; Asena Yalçın, Esra Ural Topuz, Sinem Ataş, KuanitraHolingsvorth, DeWanna Bonner, Temi Fagbenle, TiffanyHayes, Jonquel Jones, Özge Yavaş, Chelsea Gray ve BriannJanuary. Takımın başantrenörü ise Emre Vatansever.


Paylaş :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 

 
 

 
 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinradyoklas.com © Copyright 2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA