10:34   BAKAN MURAT KURUM İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ VE UYUM KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISINA KATILDI   09:33   DEVLET KORUMASıNDA YETIŞEN 958 GENÇ KAMU KURUMLARıNA ATANDı   09:33   DEVLET KORUMASıNDA YETIŞEN 958 GENÇ KAMU KURUMLARıNA ATANDı   09:23   CEVIZLERI MAKINE SOYUYOR, ÜRETICI RAHATıNA BAKıYOR   09:08   İSTANBUL’DA YUNUS POLISLERE 180 YENI MOTOSIKLET TESLIM EDILDI   08:51   TARIM VE ORMAN BAKANI PROF. DR. KİRİŞCİ, ENDONEZYA’DA   08:31   ŞANLıURFA’DA KÖKÜNÜ KURUTMA OPERASYONU GERÇEKLEŞTIRILDI   08:25   “GENÇLER! İYI KI MERSIN’E GELDINIZ“   08:22   “YıLDA 10 BIN HASTAYA AMBULANS HIZMETI VERIYORUZ”   07:24   FATMA TÜRKON KÖPRÜSÜ 2 AY İÇINDE TAMAMLANACAK   06:29   “SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI’NA ULAŞIM ARTIK HIZLI VE KOLAY OLACAK“   06:21   KUPADA CARETTA FıRTıNASı   06:20   SEÇER: “YANGıN NOKTALARıNA İNTIKALIMIZ SON DERECE İYI”   06:19   ÖĞRENCİ KOÇLUĞU NEDEN PSİKOLOG İLE YAPILMALI?..   06:16   TÜRKIYE’DE ENERJI TÜKETIMI VE EKONOMI ARAŞTıRMASı…   12:56   BAKAN KİRİŞCİ: BAKANLIK OLARAK KENT TARIMINA ÖNEM VERİYORUZ   12:01   ‘EKONOMIK İŞBIRLIĞI SOHBETLERI: OYUN KURUCU MERSIN’ PANELI DÜZENLENDI   11:59   60 YILLIK ANAFARTALAR BELEDİYE ÇARŞISI YENİLENİYOR   11:55   TÜRKİYE’NİN MUZ ÜRETİMİ SON 5 YILDA YÜZDE 139,4 ARTTI   11:24   YABAN HAYVANLARINA UYDU VERİCİLİ TAKİP  
 
     
 
 

GÖREVE YENİ BAŞLAYAN YÖNETİCİLERLE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI


İl Milli Eğitim Müdürü Adem KOCA, 13 İlçe Milli Eğitim Müdürü ve ilimizde görevlerine yeni başlayan 309 okul müdürü, müdür baş yardımcısı ve müdür yardımcılarıyla değerlendirme toplantısı yaptı.

 

Tarih : 22 Eylül 2022 Perşembe 08:38

Toplantı hakkında yapılan açıklama şöyle:
2022-2023 Eğitim Öğretim yılında yapılacak çalışmalar ve dikkat edilmesi gereken hususlarla ilgili değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda Sayın Adem KOCA:


"Kıymetli Meslektaşlarım, Mersin Millî Eğitim Müdürlüğü olarak 1.288 okulumuz, 30 bin öğretmenimiz ve 400 binden fazla öğrencimizle yeni bir seneye başlamanın heyecanını yaşıyoruz. 2022-2023 eğitim öğretim yılında ilimizde 26.713 öğrencimiz okul öncesi eğitimine, 34.836 evladımız ilkokula 1. sınıfa; 33 genç meslektaşımız ise meslek hayatlarına başladı. Sizler de bu büyük ailenin bir parçası olarak bu sene ilk kez yöneticilik görevlerinize başladınız. Hepiniz için, eğitim camiamız için yeni ve büyük sorumluluklar ihtiva eden bu görevinizin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.

Yöneticilik görevlerine yeni başlayan siz değerli meslektaşlarıma ilk olarak bu büyük sorumluluğun farkında olmalarını, Mersin'de büyük bir aile olarak el ele, birlik içinde, dirlik içinde, dayanışma içinde her türlü sorumluluğun ve sorunun üstesinden başarıyla geleceğimizi bilmelerini ifade etmek isterim. Bizlerin sağlıklı iletişim kurarak, çözüm odaklı ve dayanışma ruhuyla çözemeyeceği herhangi bir sorun olamaz.

Bizler Bakanlığımızın eğitim politikaları doğrultusunda çalışarak ve kendi özgün projelerimizi de üreterek birçok farklı alanda yaptığımız tüm çalışmalarla Türkiye'de öncü bir iliz. Bu bağlamdaMillî Eğitim Bakanlığımızın genel politikasına baktığımız zaman 4 ana başlık görüyoruz:

1. Okullar arasındaki başarı farklarının azaltılması,

2. Öğretmenlerin mesleki gelişimi,

3. Okul öncesi eğitime erişimin artırılması

4. Mesleki eğitimin güçlendirilmesi.

Bu politikalar çerçevesinde bizlerin en büyük ideali evlatlarımızın fırsat eşitliği çerçevesinde; ilim ve irfan geleneğimizle, bilimsel gelişmelerin ışığında, çağın gereklerine uygun ancak her koşulda millî ve manevi değerlerimizin farkında olarak yetişmeleri, ilim bayrağını şerefle taşımalarıdır. Eğitim öğretim sürecini bu politikalar çerçevesinde yürüttüğümüzü lütfen hep aklımızda tutalım. Siz değerli yöneticilerimizin gelecek vizyonlarıyla Mersin olarak bu büyük başarılara imza atmaya, eğitimde öncü olmaya, evlatlarımızı en iyi şekilde yetiştirmeye devam edeceğiz.
Kıymetli Meslektaşlarım, aklı selim, kalbi selim, zevki selim nesilleri hep birlikte yetiştirecek, ülkemizin milli kalkınma hamlesine en büyük katkıyı eğitimciler olarak bizler vereceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle siz değerli meslektaşlarıma bir kez daha yeni görevlerinde başarılar diliyor, hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum." dedi.


Paylaş :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!
 
  EN ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün
 

 


  SOSYAL MEDYA

 
 

 
 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GİRİŞ SAYFAM YAP SIK KULLANILANLARA EKLE GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
mersinradyoklas.com © Copyright 2019 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA